Tu noteikti apzinies pasakas spēku, ja reiz lasi šīs rindas. Caur pasakām nodotās gudrības bērnībā atstāj milzu ietekmi uz mūsu dzīvi, tās paliek mūsu apziņā un turpmāk bieži vien nosaka mūsu izvēles, rīcību un vērtības.  

Izvēloties šīs pasakas, Tu nebūsi kļūdījies, ja vēlies bērniem nodot tādas mūsdienu vērtības kā prasmi saskatīt iespējas, ticību saviem spēkiem, uzdrošināšanos rīkoties, drosmi kļūdīties, empātiju un līdzcietību.  

Šeit atradīsi vismaz 52 iespējas padomāt un parunāt par svarīgo. Turklāt svarīgo tieši mūsdienās, kad vairs nav aktuāli gaidīt princi baltā zirgā, kurš atrisinās visas problēmas, kad muļķītim vairs netiek dota puse karaļvalsts un pieticība vairs nav labākais tikums.  

Tāpat kā laika gaitā ir mainījušās vērtības, ir jāmainās arī veidam, kā mēs šīs vērtības mācām mūsu bērniem.  

Iegādājies uzreiz visas 52 pasakas.

Pasakas pieejamas audio formātā ar iespēju tās lejuplādēt, lai varētu klausīties arī bez interneta pieslēguma. Pieejama arī video versija, kurā var sekot līdzi tekstam no grāmatas, kas papildināts arī ar zīmējumu. Papildus katrai pasakai ir pieejama lejuplādējama darba lapa. Šīs darba lapas būs vērtīgas gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, lai pārdomātu dzirdēto un sasaistītu to ar savu dzīvi.

Paklausies, kā tās skan

Patiesība nr.34. Atbalss

Apraksts: Kārļa klases biedrs Jānis nedēļas nogales pavada kopā ar ģimeni, apceļojot gleznainākos Latvijas apvidus. Šajās brīvdienās ar plostiem viņš iepazīst draisko Gauju.  “Tu esi muļķis”, Jānis sauc klintij un kāds no klints augšas viņam atbild ar to pašu. “Es tevi mīlu”, uzdrīkstas māsa Karīna un klints smailē izradās ir kāds, kas mīl Karīnu. Atbalss ir mums visapkārt, ne tikai Gaujas klinšainajos krastos…

Mācība: Kā sauksi, tā atsauksies. Sāc ar savu attieksmi, uzvedību, vārdiem un to pašu sagaidīsi arī no apkārtējiem.

Šī pasaka ir pieejama par brīvu. Ja vēlies lejuplādēt audio versiju un iegūt darba lapas ideju tālākai attīstīšanai par šo tēmu, tad dodies uz pasakas lapu šeit, piereģistrējies un pasaka ir Tava.


Jebkuru pasaku Tu vari apskatīties un iegādāties arī pa vienai. To Tu vari izdarīt ŠEIT.

Kas iekļauts katrā pasakā

Katras pasakas ilgums ir no ~7-15 minūtēm. Visas 52 audio pasakas aizņem 9 stundas un 30 minūtes. Šie materiāli ir pieejami neierobežotu laiku un var klausīties neierobežotas reizes.

  • Pasakas audio versija .wav formātā, kas ir klausāma gan tiešsaistē, gan arī lejuplādējama

  • Pasakas video versija, kurā ir redzams lasāmais teksts no grāmatas un zīmējums. Video versija nav lejuplādējama, tāpēc tās skatīšanai nepieciešams interneta pieslēgums.

  • Lejuplādējama darba lapa .pdf formātā, kurā pieejami jautājumi un uzdevumi, kurus pielietot, lai sasaistītu pasaku, ar savu dzīvi un nostiprinātu gūto pasakas mācību.

Kā iegādāties?

Izvēlies sev piemērotāko variantu.

Izvēlies vienu pasaku

Apskati katru pasaku atsevišķi un izvēlies to vienu, kura Tevi šobrīd uzrunā.
Audio pasakas

Visas 52 pasakas

Iegādājies visas 52 pasakas un klausies pats/i vai ļauj bērnam izvēlēties, kuru pasaku vēlas atbilstošā noskaņojumā. Vari klausīties arī katru nedēļu pa vienai pasakai visa gada garumā.
Audio pasakas

Ko par 52 Patiesībām stāsta pašas pasaku autores

Jolanta Jērāne, Kristīne Vilcāne


Šīs pasakas iekļauj kompetenču pieeju

iesakām skolām un lieliski piemērotas arī darbam ģimenē

Šīs pasakas pārklāj visas kompetences, ko iesaka  Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotais projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030). Ja vēlies uzzināt vairāk, kādas kompetences ietver katra pasaka un kā strādāt ar pasakām un darba lapām ideju tālākai attīstīšanai, tad ieskaties šajā apkopotajā materiālā 52INFO_KOMPETENCES_APRAKSTI.pdf